دنیای کتاب

زندگی خود را دوباره بیافرینید کتابی برای شناخت بهتر خود و بالا بردن کیفیت زندگی

معرفی کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید ، اثری از دکتر جِفری یانگ و جانت کلوسکو، درباره‌ شناخت اختلالات شخصیتی است و راهکارهایی برای نجات از چالش هایی که گاهی در آن گرفتار می شویم ، دارد.

درباره‌ کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید

اختلالات شخصیتی نابودگر شخصیت هستند؛ الگوهایی در طول زندگی که حس نارضایتی عمیقی را برای افراد به وجود می‌آورند. کسانی که دچار اختلالات شخصیتی هستند، علاوه بر علائمی خاص همچون افسردگی و اضطراب که گریبان‌گیرِ آنهاست، از مشکلات طولانی‌مدت در زندگی خود نیز رنج می‌برند. اغلب در روابط شخصی خود ناراضی و همواره در کار خود ناموفق هستند. کیفیت کلی زندگیشان معمولاً پایین‌تر از حد انتظار آنهاست.
همه انسان‌ها در طول زندگی خود، دچار تجارب منفی شده‌اند. آسیب‌هایی که از طریق این تجربه ها بر وجود آدمی وارد می‌شود، باعث به وجود آمدن طرحواره‌ها می‌شود. می‌توان گفت که با ناکام شدن انسان‌ها از برطرف شدن نیاز‌های اساسی، طرحواره‌ها ایجاد می‌شوند‌. طرحواره‌ها با رسوخ به ناخودآگاه بخش‌های مختلف زندگی، به تله‌هایی می شوند که در نهایت منجر به گرفتاری افراد خواهد شد.

*

نکته قابل توجه درباره کتاب “زندگی خود را دوباره بیافرینید” این است که نویسنده آن ‌یک روانشناس و روان درمانگر است . جفری یانگ به طور کلی اساس شهرتش بر روی طرحواره‌ درمانی پایه ریزه شده و کتاب را با رویکرد طرحواره درمانی و بر طبق شناخت درمانی تالیف کرده است.
او در این کتاب، به معرفی ۱۱ تله رایج در زندگی، راه‌های شناسایی آن‌ها، علت‌هایی ایجاد آن‌ و راهکارهایی برای تغییر و مدیریت آن‌ها می‌پردازد.سپس برای مشخص شدن میزان فعال بودن هر تله در زندگی افراد، تست‌هایی را قرار داده است. پس از معرفی تله‌ها و انجام تست‌ها، یانگ به ما روش‌هایی برای کنترل تله‌ها می‌آموزد. کنترل آن‌ها باعث می‌شود که‌ کمتر در دامشان گفتار شویم و وبتوانیم راحت تر زندگی خود را مدیریت کنیم ، به گونه‌ای که واقعا به کمک این کتاب به بازآفرینی زندگی خود بپردازیم.

خواندن این کتاب، به چه کسانی پیشنهاد می شود؟!

همه انسان‌ها نیاز دارند که با طرحواره‌های خود آشنا شوند. این کار باعث می‌شود که انسان‌ها به حل و مدیریت این احساس‌ها و تله‌ها در زندگی خود بپردازند. بنابراین در هر جایگاه و شرایطی که هستید، می‌توانید از مطالب مفید این کتاب استفاده مفید داشته باشید. اگر دلتان می‌خواهد کیفیت زندگی‌تان را بالاتر ببرید، کتاب زندگی خود را دوباره بیافرینید را از دست ندهید.
اگر با مفاهیم روانشناسی و طرحواره ها آشنایی داشته باشید، مطالعه کتاب برایتان آسان تر خواهد شد. اما خوشبختانه یکی از شاخصه های درخشان کتاب این است که حتی اگر چنانچه با این مفاهیم آشنایی نیز نداشته باشید نیز به راحتی میتوانید کتاب را مطالعه کرده و مفاهیم آن را درک نمایید.

زندگی خود را دوباره بیافرینید

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن