غذای ایرانی

خورشت فسنجان گیلانی ، غذایی خوشمزه و پر انرژی

خورشت  فسنجان ،  یکی از محبوب ترین و خوشمزه ترین غذاهای محلی گیلان است  . شما  در این مقاله با تمامی فنون و رمز و راز های  خورشت فسنجان گیلانی ، آشنا می شوید و می توانید در منزل به خوبی آن را پخت کنید.

مواد لازم برای تهیه خورشت فسنجان گیلانی (4 نفر) :

 

1-گردو 300 گرم

2-مرغ 5 تکه

3-رب انار 2 قاشق غ

4-رب آلوچه 1 قاشق غ

5-رب گوجه 1 قاشق غ

6-نمک 1 قاشق م

7-فلفل و زرد چوبه 2 قاشق چ

8-آب 6 تا 7 لیوان

 

طرز تهیه خورشت فسنجان گیلانی

گردو ها را با مولینکس خوب بسائید .،جوری که وقتی کمی  گردو را بین دو انگشتتان گرفتید و به هم سائیدید هیچ زبری ای احساس نکنید.

سپس تمامی مواد به غیر از مرغ را  را به همراه هشت الی ده لیوان آب درون دیگ قرار می دهید، در ابتدا دیگ را روی حرارت بالایی قرار داده و اجازه بدهید  تا آب درون ظرف بجوشد (قل قل کند)، سپس حرارت را آرام آرام کم  کنید.

پس از گذراندن مدت زمانی حدود یک  ساعت شاهد تغییر رنگ و تیرگی مخلوطمان که همان رنگ پس دادن گردو ها بوده است، می شویم. از این زمان کمی دیگر صبر می کنیم تا مخلوط ما کاملا غلیظ شود و روغن پس بدهد. (در صورت تمایل می توانید از یک قاشق غذا خوری رب گوجه فرنگی برای نارنجی شدن روغن فسنجان استفاده کرده و اجازه دهید یک ساعت دیگر ابن مخلوط به آرامی پخته شود تا شاهد تغییر رنگ آن باشیم.) بعد از این زمان مرغ ها را داخل ظرف خورشتمان قرار می دهیم تا به همراه سایر مواد خوب پخته شود و روغن پس بدهد. برای پخت خورشت فسنجان گیلانی باید کمی صبور باشید. مدت زمان پخت این خورشت چیزی حدود چهار تا پنج ساعت است .

 

فوت و فن های پختن خورشت فسنجان گیلانی :

• صبوری در زمان پخت خورشت فسنجان گیلانی ، یکی از فاکتور های مهم و اساسی در طبخ این غذای محلی می باشد.

• حتما از گردوی روغنی و ایرانی استفاده کنید. (از گردوی تر وتازه به هیچ وجه استفاده نکنید جون خورشتتان تلخ خواهد شد.)

• این مقدار آب برای ابتدا تا انتهای طبخ این خورشت، در زمانی حدود ۵ ساعت در نظر گرفته شده است. پس اگر حرارت را بالا ببرید مسلما به آب بیشتری هم نیاز خواهید داشت.

• مرغ ها را به هیچ وجه زودتر از زمان تعیین شده، اضافه نکنید زیرا حتما تا جا افتادن خورشت تکه تکه شده و بافت خود را از دست می دهند.

• رب انار باعث تیره شدن رنگ گردوها می شود.  ترکیب و رب آلوچه و انار باعث خوش طعم تر شدن خورشت فسنجان گیلانی خواهد شد.

(رنگ تیره خورشت فسنجان گیلانی ،  به کیفیت ربی که در آن استفاده می شود ، بستگی دارد. بنابراین رب را از جای مطمئن تهیه کنید.)

• در این مدل طبخ صبورانه، خورشت شما به راحتی به روغن پس داده شما به هیج وجه روغن اضافی به خورشت اضافه نکنید.

• در صورتی که خورشت فسنجان گیلانی شما آن روغن دلخواه را پس ندهد، با انداختن دو قالب یخ کوچک درون ظرف، شوکی بزرگ به خورشت وارد کرده و در نتیجه باعث پس دادن روغن می شود.

خورشت فسنجان گیلانی . مه تارا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن